Lindudega sõbraks

15.00

Raamatu teemaks lindude talvine toitmine ning suveperioodiks pesitsustingimuste loomine. Sisaldab ka detailset pesakastide meisterdamise õpetust erinevatele linnuliikidele.
Saatmine tasuta

Kategooria:

Kirjeldus

Kordustrükk 2008. aastal ilmunud lasteraamatule, kus teemaks lindude talvine toitmine ning suveperioodiks pesitsustingimuste loomine. Sisaldab ka detailset pesakastide meisterdamise õpetust erinevatele linnuliikidele.

Helle ja Ville on õde ja vend, kes kooliskäimise ja mängude kõrvalt on võtnud nõuks abiks olla väikestele lindudele, kes nende kodu ümbruses elavad.
Raamatu esimeses jutustuses «Toidulaualugu» ehitavad nad lindudele toidumaja ning läbi talve linde toites ja jälgides õpivad lapsed tundma kõiki neid sulelisi, kes nende koduaeda külastavad.

Teises osas, jutustuses «Pesakastilugu», ehitavad lapsed koos isaga lindudele erineva suurusega pesakaste ning panevad need üles aeda, metsa ja jõe äärde. Isalt kuulevad lapsed lindude kohta lisaks nähtule palju põnevat ning mõne kuuga kujunevad neist tulihingelised linnusõbrad.

Raamatu autor Peep Veedla sündis 11.10.1961 Järvamaal. Kõrvemaa soode, rabade ja metsade keskel kasvades sõbrunes ta lindudega juba varases lapsepõlves. Esimesed kirjapandud linnuvaatlused pärinevad aastast 1971. Oma teadmisi ja kogemusi on ta lastele edasi andnud aastatel 1989-1996 Eesti Noorte Loodusmajas ornitoloogiaringi juhendades ning hiljem paljudes Tallinna ja Harjumaa koolides linnulaulutunde läbi viies. Samuti kirjasõnas mitmetes ajakirjandusväljaannetes ning raadio- ja televisioonisaadetes esinedes.

 

LISAINFO

  • ISBN 9789949181407
  • Lehekülgi: 79
  • Mõõdud: 174 x 226 x 10 mm
  • Ilmumisaasta: 2008
  • Keel: eesti
  • Raamatu formaat: kõvakaaneline
  • Autor: Peep Veedla