PESAPAIK VEEBIPOE MÜÜGITINGIMUSED

Veebipoe pesapaik.ee (edaspidi Veebipood) omanik on MTÜ Pesapaik (edaspidi Pesapaik)

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ja teenuste ostmisel.
Ostja poolt esitatud tellimus on ostu-müügi lepinguks Pesapaik ja ostja vahel. Pesapaik  nõustub lepinguga, kui ta asub tellimust täitma.
Veebipoes müüdavate kaupade ja teenuste hinnad on märgitud toodete juurde.
Hinnale võib lisanduda tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba ja teenuse kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba või teenuse juures.

Tellimuse vormistamine
Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kättesaamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille kohta vormistatakse arve.
Tellimus jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest MTÜ Pesapaik arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel, kokkuleppel tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 7 päeva jooksul teate saatmisest.

Kauba kohaletoimetamine
Kaupu saadetakse ainult Eestisse.
Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
Saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates tellimuse jõustumist.
Pesapaik ei vastuta kaupade kohaletoimetamise viivituse ja arusaamatuste eest juhul, kui need on tingitud ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigusest.

Taganemisõigus füüsilisele isikule
Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
Pärast tellimuse kättesaamist on füüsilisest isikust ostjal õigus e-poes sõlmitud tellimusest taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigust ei ole tellimuse puhul, mil Pesapaik lepingust tulenevad kohustused on taganemise hetkeks täielikult täidetud (nt toode on saadetud tellijale) tingimusel, et tarbija oli eelnevalt teadlik, et ta kaotab Pesapaik poolsel lepingu täitmisel oma taganemisõiguse.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise vabas vormis avaldus, mille vormi leiab ning saata see e-posti aadressile info@pesapaik.ee hiljemalt 14 päeva jooksul ostu sooritamisest.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
Pesapaik teenuseid kasutades usaldate meile oma isikuandmed. Suhtume andmete privaatsusesse tõsiselt ja kogume neid ainult selles ulatuses, mis on vajalikud meie teenuste kasutamiseks. Me töötleme isikuandmeid vastavuses EU Isikuandmete kaitse üldmäärusega (GDPR, EU 2016/679) ja Eesti Vabariigi seadustega. Pesapaik ei töötle GDPR määruses defineeritud tundlikke isikuandmeid.
Isikuandmete töötlemise tingimused on kehtestatud Pesapaik Andmekaitsetingimustes, mis on käesolevate müügitingimuste lahutamatu lisa. Pesapaik andmekaitsetingimused selgitavad, kuidas ja miks me isikuandmeid kogume ja töötleme.
Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning teenuse osutamiseks.
MTÜ Pesapaik on isikuandmete vastutav töötleja.

Vaidluste lahendamine
MTÜ Pesapaik ei vastuta tellimuse edastamise viibimise, teenuse tühistamise ega ostjale tekitatud kahjude eest juhul, kui edastamise viibimine, teenuse tühistamine või kahju tekkimine on tingitud asjaoludest, mida Pesapaik ei saanud mõjutada või ette näha.
Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja teel aadressile info@pesapaik.ee.
Kui füüsilisest isikust ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada füüsilisest isikust ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Füüsilisest isikust ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Füüsilisest isikust ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.